F1: Kiedy Grand Prix? Jak i gdzie oglądać?

Nowy sezon następnego sezonu wyścigów Formuły 1 coraz bliżej. Nadciągające grand prix tworzą ogromniejsze emocje pośród krajowych sympatyków niż choćby w ostatnich latach. Niewątpliwie warunkiem naprawdę wielkiego zainteresowania Formułą 1 jest powrót Roberta Kubicy do f1. Polski rajdowiec po wielu latach wróci do wyścigów Formuły 1 jako pierwszy kierowca ekipy Williams.

Kubica w Formule 1

Nowinki o powrocie Polaka do wyścigów F1 pojawiały się w portalach od bardzo dawna lat jednakowoż w owym roku informacje te stają się faktem. Jedyny polski zawodnik w historii grand prix powróci na tor jako główny kierowca natomiast pierwsze GP F1 wyścig z Robertem Kubicą odbędzie się 17.03.

Robert Kubica został ogłoszony kierowcą zespołu Williams F1. Jest to brytyjski team którego kierowcy od wielu lat biorą udział w GP Formuły 1. Od 2014 roku bolidy Williamsa montowane są na silnikach Mercedesa. Powrót Kubicy został publicznie zakomunikowany w listopadzie minionego roku. Szybko po wydaniu wiadomości o tym, iż Polak będzie głównym kierowcą w roku 2019, oznajmiono również iż Polski Koncern Naftowy Orlen został sponsorem zespołu.

F1 gdzie oglądać F1 w TV sezon 2019?

Prawa telewizyjne do nadawania wyścigów Formuły 1 w Polsce posiada grupa Eleven. Jak już zostało oznajmione, kanał Eleven Sports na żywo będzie transmitować wszystkie wyścigi Formuły 1, eliminacje ale takze treningi otwierające wyścigi. Komentatorzy Eleven Sports zadeklarowali również, że dostępne będzie jeszcze studio, dodatkowe programy publicystyczne, czy też artykuły dotyczące polskiego kierowcy, f1 i innych tematów związanych z wyścigami Formuły 1 na żywo.

Kanał Eleven Sports live można obejrzeć za pośrednictwem wielu platform tv czy też live online. Kanały Eleven udostępniane są u dwóch telewizji satelitarnych ale również wielu kablowych a dodatkowo za pośrednictwem kilku platform dostępnych w sieci internet. Najsłynniejszą z platform tv online jest serwis Player plus w którym za miesięczny dostęp do źródeł Eleven Sports należy zapłacić 15 pln. Po kupnie usługi, osoba uzyskuje dostęp do wszelakich transmisji telewizyjnych jakie nadawane są na stacjach Eleven Sports w tym jeszcze wyścigi grand prix F1.

F1 sezon 2019

Nowy sezon zainauguruje się w połowie marca wyścigiem w Australii. Pierwsze Grand Prix zostało zaplanowane wyścig został ustalony na 17.03.2019 ale już 2 dni wcześniej będziesz mógł śledzić treningi z udziałem wszelakich drużyn F1, w tym również zespołu Kubicy. W marcu i kwietniu na miłośników Formuły 1 czekają gp w Bahrajnie ale również Chinach. Pod koniec kwietnia Formuła 1 zapoczątkuje serię grand prix f1 w Europie, które potrwają aż do września. W owym czasie Formuła 1 odwiedzi między innymi Francję, Hiszpanię, Niemcy, Włochy.

We wrześniu wyścigi przeprowadzą się do Azji a wkrótce do Ameryki Północnej i Południowej. Sezon 2019 dokona się na początku grudnia wyścigiem o grand prix f1 Abu Zabi. Razem w 2019 r nakreślonych zostało 21 wyścigów.

Na rok 2019 do startów zgłosiło się 10 ekip fromuły 1, a każdy z nich reprezentowany będzie poprzez 2 pierwszych zawodników i ewentualnych kierowców bolidów rezerwowych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.