F1: Nowości w F1 na nowy sezon?

O F1 w Polsce robi się jeszcze głośniej a zainteresowanie kibiców rośnie. Wielbiciele F1 z Polski chcą powrotu Roberta Kubicy na tor Formuły 1 zaś na całym świecie wypowiada się o następnych nowinkach technicznych, które mogą wejść od 2018 roku, a także o spodziewanych transferach ale także nowych kontraktach kierowców najpopularniejszych drużyn jakich jak Ferrari.

Tarcza ochronna w bolidach F1?

Jedną z takich nowinek jest tarcza ochronna, jaka wzmocni kokpit prowadzącego a także będzie dodatkową i jak uważają niektórzy wręcz idealną ochroną zdrowia kierowców F1. Od kilku miesięcy FIA pracuje nad polepszoną tarczą, która mogłaby zastąpić system Halo ochraniający głowę zawodnika w kokpicie. Oficjalne testy prototypu organizacji przewidziano na wrzesień, ale dzięki przyspieszonym pracom możliwe jest, że już podczas wakacji odbędą się takie testy. Światowe władze pragną aby od 2018 r użytkowano już tarczę ochronną, natomiast gdy się nie uda, chwilowo może zostać wydana umowa na korzystanie z przetestowanego poprzednio systemu Halo.

Robert Kubica powróci do F1?

Z pewnością powrót tenże, miałby niesamowite znaczenie dla kibiców sportu w kraju, którzy z chęcią wróciliby do oglądania f1 na żywo, a powrót owy z pewnością skupiał się z powiększeniem zainteresowania tą dyscypliną. Na razie aczkolwiek są to nieudokumentowane informacje, jednak słowa z ust tak doświadczonego dziennikarza którym jest Anthony Rowlinson, dziennikarz F1 Racing mogą napawać optymizmem. Przypomnijmy, iż polski kierowca zadebiutował w F1 w 2016 roku w wyścigu o Grand Prix Węgier. W drużynie BMW Sauber F1, Kubica niesłychanie dobrze sobie radził, a najwspanialszy okres zaliczył w 2008 r. Wtedy Robert Kubica zwyciężył w Kanadzie swój jedyny wyścig w Formule 1.

Vettel z nowym kontraktem w Ferrari?

Sergio Marchionne , menedżer zespołu F1 Ferrari, potwierdził po jednym z wyścigów, iż nowy kontrakt dla Sebastiana Vettela jest gotowy oraz oczekuje już tylko na podpis kierowcy. W Ferrari widoczna jest obecnie fantastyczna atmosfera, a to za sprawą pomyślnych wyników Vettela w tym sezonie, oraz ponadto drugiego kierowcy Kimi’ego Raikkonena. Obaj zawodnicy mają jednakże obecnie ważne kontrakty tylko do końca tegorocznego sezonu, toteż coraz głośniej mówi się o nowych kontraktach, dużych stawkach jakie będą zarabiać kierowcu teamu Ferrari ale również o przypuszczalnych transferach.

Eleven Sports z prawami na nowe dwa sezony

Od 2017 r wyścigi Grand Prix F1 transmitują w Polsce stacje z grupy Eleven Sports. Względnie niedawno reprezentanci kanałów sportowych „Eleven” oświadczyli, że uzyskali prawa do emitowania F1 na dodatkowe dwa sezony – 2018 i 2019.

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.