Formuła 1 2019: Kiedy start? Gdzie transmisje w Polsce?

Rozpoczęcie F1 coraz bliżej. Nadciągające wyścigi przynoszą ogromniejsze emocje pośród krajowych fanów niż choćby w poprzednich latach. Niewątpliwie powodem niesamowicie ogromnego zainteresowania F1 jest powrót Roberta Kubicy jako głównego kierowcy. Polski reprezentant po długiej przerwie powróci na tory Formuły 1 jako pierwszy kierowca drużyny Williams.

Kubica w F1

Nowinki o powrocie Kubicy do F1 pojawiały się w środowisku od dużej liczby lecz w bieżącym roku plotki te stają się faktem. Jedyny Polak w historii grand prix powróci na tor jako główny kierowca drużyny zaś premierowy z Kubicą odbędzie się 17 marca.

Robert Kubica został kierowcą drużyny Williams F1 Racing. Jest to brytyjska drużyna którego kierowcy od dużej liczby biorą udział w grand prix Formuły 1. Od 2014 roku bolidy Williamsa tworzone są na napędach Mercedesa. Powrót polskiego kierowcy został hucznie zakomunikowany w listopadzie 2018 r. Tydzień po wydaniu informacji o tym, że Polak będzie jednym z dwóch głównych kierowców bolidów w roku 2019, stwierdzono dodatkowo że Polski Koncern Naftowy Orlen został sponsorem Williams F1 Racing.

F1 jak oglądać F1 w telewizji sezon 2019?

Prawa telewizyjne do emitowania grand prix w Polsce posiada kanał Eleven Sports. Jak już zostało zakomunikowane, kanał Eleven Sports na żywo będzie transmitować wszystkie grand prix Formuły 1, kwalifikacje oraz treningi rozpoczynające każdy weekend z Formułą 1. Dziennikarze Eleven Sports zadeklarowali również, iż w ramach transmisji dostępne będzie też studio, fachowe programy publicystyczne, czy też artykuły dotyczące polskiego zawodnika, gp i wszelkich innych tematów związanych z Formułą 1.

Kanał Eleven stream można oglądać za pośrednictwem wielu platform tv ale także na żywo online. Stacje Eleven udostępniane są u wszystkich operatorów satelitarnych jak również w wielu kablowych a ponadto za pośrednictwem kilku platform online dostępnych w sieci internet. Najpowszechniejszą z nich jest portal Player+, w którym za miesięczny dostęp do kanałów Eleven Sports należy zapłacić 15 złotych. Po wykupieniu usługi, klient uzyskuje dostęp do wszelkich transmisji online jakie oferowane są na grupie Eleven w tym również wyścigi grand prix F1 na żywo.

Formuła 1 sezon 2019

Sezon zacznie się w marcu GP Australii. Premierowy na 17.03 ale już dwa dni wcześniej będziesz mógł śledzić treningi z udziałem wszelkich zespołów F1, w tym też zespołu Kubicy. W marcu i kwietniu na kibiców Formuły 1 czekają gp w Bahrajnie jak również Chinach. Pod koniec kwietnia F1 rozpocznie serię gp f1 w Europie, które potrwają aż do września 2019. W owym okresie F1 odwiedzi m.in. Francję, Hiszpanię, Niemcy, Wielką Brytanię, Włochy.

We wrześniu wyścigi przeprowadzą się do Azji a niedługo potem do Ameryki płn i płd. Sezon ukończy się pierwszego grudnia 2019 Grand Prix Abu Zabi. W sumie w 2019 r założonych zostało dwadzieścia jeden wyścigów f1.

W sezonie 2019 do F1 zgłosiło się dziesięć ekip fromuły 1, a każdy team reprezentowany będzie poprzez 2 głównych kierowców bolidów i możliwych kierowców bolidów rezerwowych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.