Jaka jest wysokość kursów i marży u bukmacherów?

Jesteś początkującym graczem? Na pewno zastanawia cię to w jaki sposób określane są kursy które oferują legalne firmy bukmacherskie na zakłady.

Wygrana uzależniona od stawki i kursu

Typując mecze stawia się pieniądze na określone zdarzenie – użytkownik sam wybiera wartość stawki czyli wielkość środków pieniężnych za które typuje się dany typ stawiany u legalnego bukmachera np. Totolotek, Fortuna czy też LV BET. Stawka ta mnożona jest przez tak zwany kurs wystawiony przez bukmachera, który określa dana firma bukmacherska. Kursy dość często są stosunkowo niskie na przykład 1.17 ale również wysokie takie jak 4.73. Wysokości tych dwóch wartości wpływają na potencjalną wygraną gracza.

Prawdopodobieństwo zwycięstwa

Znając kursy wystawione przez legalnego bukmachera, można wyznaczyć prawdopodobieństwo zwycięstwa. Zależność prawdopodobieństwa przedstawia następujący wzór:

kurs = 1 / prawdopodobieństwo

Np. 1 / 0,2 = 5.00

Posiadając kursy od danej firmy, można więc policzyć prawdopodobieństwo dzieląc 1 przez dany kurs. Przykład:

1 / 1.20 = 0,83 (83%)

1 / 5.00 = 0,20 (20 %)

1 / 3.00 = 0,33 (33 %)

Marża bukmacherska

Gdy dodamy prawdopodobieństwo trzech możliwych zajść dla danego rodzaju zakładu suma zawsze wyniesie ponad 100 proc. Dzieje się tak gdyż każdy bukmacher do każdego zakładu dolicza tak zwaną marże bukmacherską. Jak można się domyślić – im wyższa jest owa wartość tym bukmacher zarabia więcej pieniędzy. Dlatego też bardzo ważnym aspektem jest to, aby przy wyborze firmy bukmacherskiej dokonać wyboru przy uwzględnieniu jak wysoką marżę ma dany bukmacher.

Wysokość marży na różne typy zakładów

Ważnym aspektem jest również to jaką wysokość marży od danego rodzaju oferowanego zakładu posiada bukmacher. Firmy te bardzo często udostępniają kursy z inną marżą w zależności od rodzaju zakładu. Zazwyczaj największe marże są na zakładach trzydrogowych, zwłaszcza na mecze futobolowe. Dzieje się tak najprawdopodobniej gdyż są to najpopularniejsze zakłady wśród początkujących typerów. Co więcej – szansa trafienia takiego zakładu trzydrogowego jest zawsze mniejsza niż w zakładów z dwiema możliwościami.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.