Jakie firmy oferują w Polsce zakłady bukmacherskie?

Zakłady bukmacherskie to jeden ze sposób, dzięki któremu w łatwy sposób można zyskać dodatkową gotówkę. Ta zachęta sprawia, że wiele osób próbuje swoich sił typując mecze. Poza tym jest to świetny element codziennej rozrywki, dzięki któremu można poczuć dodatkowy zastrzyk adrenaliny. To również okazja na sprawdzenie swojej wiedzy o sporcie. Zanim jednak zdecydujemy się na przystąpienie do rywalizacji warto zaczerpnąć nieco teorii i wiedzieć, gdzie najlepiej ulokować swój kapitał.

Legalna gra to podstawa

Oferta rynkowa w dzisiejszych czasach jest na tyle szeroka, że z łatwością każdy znajdzie coś dla siebie. Różnorodne kursy, mnogość zdarzeń i wręcz nielimitowana gra sprawiają, że typy bukmacherskie są z dnia na dzień coraz bardziej popularne. Popyt w tej dziedzinie generuje automatycznie podaż, w związku z czym możemy obserwować stały wzrost przedsiębiorstw trudniących się tym zajęciem. Ważne, aby wiedzieć, które z nich mogą legalnie działać na naszym rynku.

Stale rozwijające się przepisy prawne sprawiają, że mamy do czynienia z pewnymi ograniczeniami i progami wejścia. Nie każdy może założyć działalność gospodarczą i trudnić się tą branżą. Przede wszystkim legalny bukmacher w Polsce zanim wkroczy na rynek musi otrzymać licencję, którą nadaje Ministerstwo Finansów. Dokument jest szerzej opisany w ustawie o grach hazardowych. Co więcej, zezwolenie jest płatne i wydawane na 6 lat. Firma bukmacherska musi dodatkowo spełnić szereg innych wymagań takich jak założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, bądź spółki akcyjnej. Dodatkowo, zainteresowani muszą wykazać posiadanie co najmniej 2 mln zł kapitału. Te i inne ograniczenia powodują, że rynek jest dość mocno regulowany przez państwo.

Firmy, które oferują zakłady bukmacherskie

Pomimo wielu barier wejścia na rynek zakłady bukmacherskie w Polsce cieszą się na tyle dużą popularnością, że gracze mogą obstawiać typy bukmacherskie wybierając spośród wielu alternatyw. W Polsce działa 20 legalnych firm, u których możemy obstawiać typy bukmacherskie.  Prawdopodobnie najpopularniejszą spośród nich jest STS. Wszystko za sprawą szeroko zakrojonej reklamy oraz długiego stażu na rynku. Ich oferta jest bogata, niemniej jednak nie oznacza to, że pełnią rolę monopolisty. Spośród bardziej popularnych firm możemy wymienić Fortunę, Superbet, Forbet, czy eWinner. Wszystkie powyższe aspirują do roli poważnego konkurenta dla STS. To potężne marki, które dzięki sponsoringowi nieustannie starają się zdobyć pozycję lidera.

typy bukmacherskie
Fot. Wpadington / shutterstock.com

Mniej znane marki

Rynek nie znosi próżni w związku z czym mamy do wyboru również nieco mniej znanych graczy, lecz wciąż rozpoznawalnych: LVBet, Betcris, eTOTO, czy Totalbet. Warto zauważyć, że niższa siła przebicia nie świadczy o gorszej ofercie. Wszystkie te firmy działają legalnie na terenie Polski, w związku z czym nie musimy się obawiać żadnych konsekwencji. Poza wymienionymi wyżej przedsiębiorstwami typy bukmacherskie oferują również:

 • Noblebet
 • Fuksiarz
 • Betters
 • PZBUK
 • Totolotek
 • Betfan
 • Betclic
 • BestBet
 • BetX
 • Traf
 • GO+Bet

Jak można zauważyć oferta jest bardzo bogata pomimo barier wejścia na rynek. Każdy gracz może wybrać najrozsądniejszą dla siebie opcję.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.