Legalni bukmacherzy w Polsce po wejściu Ustawy hazardowej 2017

Ustawa hazardowa wywołująca mnóstwo kontrowersji weszła w życie. Co więcej, Komisja Europejska umorzyła postępowanie w sprawie zapisów w ustawie. Określa to, że ustawa hazardowa jest w pełni zgodna z prawem nie tylko lokalnym, ale dodatkowo unijnym.

W myśl ustawy, wszystkie podmioty oferujące obstawianie zakładów bukmacherskich wzajemnych przymuszony jest do posiadania zezwolenia udzielanego od Ministerstwa Finansów. Granie u nielegalnych firm bukmacherskich, wiąże się z czynnościami karnymi.

TotalBET i Superbet – nowi legalni bukmacherzy

Na rodzimym rynku online od dużej liczby lat jest kilka kluczowych form zawierania zakładów. Przeważnie, są to bukmacherzy naziemni, jacy wykonują dodatkowo działalność przez Internet. internecie. Do listy legalnych firm bukmacherskich, zaliczyć należy:

Fortunę, STS (Star-Typ Sport), ForBET zakłady bukmacherskie, Totolotka, eToto zakłady bukmacherskie, Milenium zakłady bukmacherskie, LV BET Zakłady Bukmacherskie, Totalbet bukmacher i Superbet (licencja uzyskana niedawno).

iele podmiotów ogłasza swoją chęć do uzyskania zezwolenia na rynek polski. Często mówi się o zainteresowaniu takich podmiotów bukmacherskich jak Expekt, bwin oraz BetClic. Niestety, jednakowoż większość zgłoszeń powiązanych z dodaniem zezwolenia. zostaje szybko utajniona. Zatem też bardzo trudno stwierdzić na jakim etapie są starania ale również jak duże możliwości na korzystne przeanalizowanie sprawy posiadają te podmioty bukmacherskie.

Dlaczego trzeba być legalnym bukmacherem?

Firmy proponujące typowanie w Polsce, muszą odprowadzać podatek. To typowa kolej rzeczy, do jakiej jednakowoż nie stosowały się zagraniczne firmy bukmacherskiej. Z tego tytułu, czerpały profity (mniejsze koszty, większa liczba użytkowników). Uczciwość rynku bukmacherów naprawia w pewnym stopniu tzw. ustawa hazardowa.

Każdy oferujący zakłady bukmacherskie, musi regularnie rozliczać się z podatków. Wszyscy bukmacherzy online są według ustawy równi, dlatego też wyrównują się również szanse zarobku poszczególnych podmiotów bukmacherskich. Przedtem, nader często widziano sytuację, w jakiej zagraniczne zakłady (mające siedzibę na Malcie czy też Gibraltarze), czerpały z przychylnego tam prawa. Z tego tytułu, udzielano także znacznie korzystne kursy (niższa marża), co ściągało skutecznie graczy.

Chociaż ustawa hazardowa nie jest wspaniała, można przyznać, że rozgranicza kwestie legislacyjne, do niedawna pozostające niejasnymi. W niedalekiej przyszłości projekt ten może zostać uaktualniany, każdy przebywający na terytorium Polski, ma obowiązek przestrzegać obecnie przyjętej ustawy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.