Nowy sezon Formuły 1: powrót Kubicy, transmisje w Polsce

Kolejny sezon kolejnego sezonu F1 zbliża się coraz szybciej. krokami. Nadchodzące wyścigi wzbudzają silniejsze emocje pośród krajowych kibiców Formuły 1 niż choćby w zeszłych latach.

Jednoznacznie czynnikiem tak ogromnego zainteresowania wyścigami F1 jest powrót Roberta Kubicy jako głównego kierowcy. Polak po bardzo długiej przerwie wróci na tory Formuły 1 jako czołowy kierowca teamu Williams.

Kubica w Formule 1

Wiadomości o powrocie Kubicy do wyścigów GP F1 pojawiały się w mediach od bardzo dawna lat jednak w tymże roku nowinki owe stały się faktem. Jedyny polski rajdowiec w historii F1 Formuły 1 wróci na tor jako główny kierowca teamu Williams a pierwsze grand prix wyścig z udziałem Kubicy odbędzie się 17.03.2018.

Robert Kubica ogłoszony został kierowcą zespołu Williams Racing. Jest to brytyjski team którego kierowcy od dużej liczby biorą udział w grand prix F1. Od 2014 r bolidy zespołu Williams wykonywane są na silnikach Mercedesa. Powrót Polaka został publicznie zakomunikowany pod koniec listopada minionego r. Tydzień po ogłoszeniu wiadomości o tym, że Kubica będzie brać udział w roku 2019, stwierdzono dodatkowo że PKN Orlen został sponsorem teamu.

Formuła 1 gdzie będzie możliwość oglądać F1 w telewizji sezon 2019?

Prawa telewizyjne do transmitowania grand prix w Polsce dysponuje Eleven Sports. Jak niedawno zostało zakomunikowane, kanał Eleven online będzie przedstawiać wszystkie GP Formuły 1 online i live stream, kwalifikacje ale również treningi otwierające wyścigi. Dziennikarze Eleven Sports zadeklarowali również, że w ramach transmisji dostępne będzie też studio, wyjątkowe programy publicystyczne, oraz artykuły dotyczące Roberta Kubicy, f1 i pozostałych tematów związanych z Formułą 1.

Kanał Eleven Sports online można śledzić w ofercie wielu platform telewizyjnych a także w internecie. Kanały Eleven widoczne są u wielu operatorów satelitarnych i wielu kablowych a ponadto za pośrednictwem platform dostępnych online. Najpopularniejszą z nich jest portal Player+, w którym za miesięczny dostęp do stacji Eleven należy zapłacić 15 pln. Po kupnie systemu, klient uzyskuje dostęp do wszelakich transmisji sportowych które nadawane są na stacjach Eleven w tym dodatkowo wyścigi grand prix F1.

F1 sezon 2019

Nadchodzący sezon zainicjuje się w marcu w Australii. Premierowy na 17 marca tymczasem już 2 dni przed będzie można obserwować treningi z udziałem wszystkich zespołów, w tym jeszcze zespołu Kubicy. W marcu i kwietniu na miłośników F1 czekają wyścigi w Bahrajnie jak również Chinach. Pod koniec kwietnia F1 zapoczątkuje serię wyścigów w Europie, jakie potrwają aż do września 2019. W owym terminie seria Formuły 1 odwiedzi m.in. Francję, Niemcy, Włochy.

We wrześniu grand prix przeniosą się do Azji a niedługo potem do Ameryki płn i Południowej. Sezon 2019 ukończy się pierwszego dnia grudnia Grand Prix Abu Zabi. Razem w 2019 roku przewidzianych zostało 21 grand prix f1.

W sezonie 2019 do Formuły 1 zgłosiło się 10 teamów formuły 1, a każda drużyna f1 reprezentowany będzie poprzez 2 pierwszych kierowców bolidów i możliwych zawodników rezerwowych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.