Rodzaje zakładów bukmacherskich (cz. 1)

Jesteś nowicjuszem typerem? Z pewnością zastanawiasz się które są najpowszechniejsze sposoby zakładów na mecze a także jakie są oferty zawierania zakładów. Tenże materiał da ci zrozumieć na czym polegają a także jakie istnieją rodzaje zakładów.

1X2
Jest to od dawna najczęstsza forma zakładów udzielana przez bukmacherów. Klient stawia na wygraną którejś z drużyn albo remis. Wybrane dziedziny sportowe cechują się jednakże tym, że mecz nie może skończyć się remisem np. tenis. Wówczas typ zakładu zmienia postać do zakładu z dwiema drogami (1 albo 2) i możliwe są natenczas dwa rezultaty – wygrana jednego bądź drugiego zawodnika lub zespołu. Należałoby również przy sposobności napisać o tym, że sporo bookmakerów oferuje pierwszy gratisowy typ jeżeli klient gra na zdarzenie z trzema możliwymi rezultatami. Wówczas gracz może umieścić zakład natomiast jeżeli okaże się on przegrany, bookmaker zwróci wszelką stawkę zakładu na konto typera

Over/Under
Po polsku zakład ten opisywany jest jako powyżej/poniżej a reguluje on zakład klienta, który określa czy w poszczególnym spotkaniu, lub w wybranej jego części padnie więcej czy poniżej pewnej ilości bramek. Wybierając więc zdarzenie sportowe uzyskuje się od firmy bukmacherskiej szansę wyboru progu np. w futbolu 1.5 gola, 2.5 gola, 3.5 gola itd. Typer typując zdarzenie wybiera jedną z podawanych możliwości – czy będzie powyżej (over) czy poniżej (under) określonej liczby goli. Tak jak już wspomnieliśmy, typ tenże może dotyczyć pełnego rozmiaru czasowego (np. w piłce nożnej 90minut + dodatkowy okres gry) a również na 1. połowę lub 2. część. W siatkówce możliwe jest zawieranie zakładu powyżej/poniżej (over/under) określonej liczby setów oraz także punktów w całym spotkaniu bądź pewnym secie. Obok progów „połówkowych”, w ofertach bookmakerów częstokroć wyszukać można całkowite liczby np. powyżej/poniżej 3 bramek. Wtenczas typując np. over (powyżej) 3 goli – jeśli będą 4 gole użytkownik wygrywa, jeśli będą 3 gole, suma zakładu zostaje zwrócona dla użytkownika Jeżeli nie chcesz ryzykować swoich pieniędzy odrazu starcie gry, warto zapoznać się z jednym z serwisów jaka proponuje wszystkie bonusy bukmacherskie, dzięki którym będziesz mógł typować bez ryzyka porażki, otrzymać darmowe pieniądze na indywidualny początkowy kupon lub zdublowanie początkowego wkładu.

Handicap
Jest to także niesłychanie popularny rodzaj zakładu, w jakim bookmakerzy „dodają” lub „odejmują” przed startem wydarzenia którejś spośród ekip dokładną liczbę bramek. Bramki te na rozwiązanie spotkania uwzględniane są do końcowego rozstrzygnięcia. Przykładowo: rozgrywany jest mecz Real Madryt – Betis Sewilla. Gracz typuje Handicap -3.5 na Real. Ostatecznie spotkanie kończy się wygraną Królewskich 4:0 – zakład więc jest zwycięski, ponieważ drużyna z Madrytu wygrała z konkurentami, różnicą bramek większą niż 3.5.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.