Rodzaje zakładów bukmacherskich (cz. 2)

W drugiej części artykułu o typach zakładów zaprezentujemy kolejne, pewnie nieco mniej rozpowszechnione niżeli 1X2, Over/Under czy Handicap, lecz równie zachwycające metody typowania widowisk sportowych. W owym artykule opowiemy na czym polegają m.in. typy: na podwójną szansę, HT/FT czy określony wynik.

Podwójna szansa
Jest to typ zakładu opierający się na tym, iż określone zdarzenie może zamknąć się trzema wynikami. Świetnym przypadkiem będzie tutaj 1X2, który określa to czy wygra 1. Drużyna, czy będzie remis czy też zwycięży druga Drużyna. Dokładając do owego podwójną możliwość, bookmaker proponuje zakłady: 1X (wygranie pierwszej załogi lub remis), X2 (wygraną 2. załogi lub podział punktów) i 12 (wygraną 1. drużyny lub wygraną drugiej załogi). Przykład spotkania: Bayern Monachium – Borussia Dortmund. Klient stawia kupon z zakładem na to spotkanie 1X (zatriumfuje Bayern lub będzie remis). Spotkanie kończy się zwycięstwem Bawarczyków 2:1. Postawiony kupon jest wówczas wygrany! Jeżeli padłby remis, również kupon byłby wygrany. Zaledwie w przypadku zwycięstwa Borussii Dortmund klient przegrałby tenże zakład.

HT/FT
HT/FT są to skróty od angielskich objaśnień Half Time i Full Time. Zgłaszając kupon wybiera się rezultat meczu do przerwy a także końcowy. Wnosząc taki typ, gracz obstawia na dwa rezultaty – jaki będzie w pierwszej połowie a także jaki będzie na koniec Przykład zakładu: Arsenal Londyn – Manchester United. Typ: X/1 (zakład: w pierwszej połowie na remis, a końcowy wynik będzie korzystny dla kadry Arsenalu). W pierwszej części wydarzenia był remis 1:1, a w drugiej połowie Arsenal zdobył kolejne trafienie oraz zwyciężył mecz. Twój typ okazuje się wygrany – do przerwy widniał remis a zdarzenie ostatecznie wygrał Arsenal. Zaznajom się z promocjami oraz bonusami bukmacherów i następnie otrzymaj np. totolotek oferta 20 za darmo na rozpoczęcie gry. Właściwie wszystkie firmy bukmacherskie dają dla nowych klientów darmowy zakład, bonus powitalny lub zakład bez ryzyka porażki.

Dokładny wynik
Jest to jeden spośród niezwykle ryzykownych rodzajów zawierania zakładów. Możliwości dokładnego rozstrzygnięcia takiego spotkania jest niesamowicie dużo. Ma to swoje plusy ale również minusy – kursy są duże oraz możliwe wygrane wysokie, ale też prawdopodobieństwo zajścia dokładnego wyniku jest wyjątkowo niskie. W takim zakładzie gracz typuje po prostu dokładny wynik spotkania – i wyłącznie w wypadku gdy go trafi wygrywa, nawet nieznacznie inny rezultat sprawia, że kupon jest przegrany. Przykład typu: Legia Warszawa – Lech Poznań. Typ 2:1. Po pierwszej połowie spotkania piłkarze z Poznania prowadzą 1:0, lecz w drugiej połowie Legia odwraca losy meczu i zdobywa dwie bramki a także zwycięża spotkanie 2:1. Gracz typujący taki wynik zwycięża zakład!

Obie drużyny strzelą
Jest to też ogromnie popularny typ zakładu, w jakim należy określić czy w danym wydarzeniu obie drużyny zdobędą choćby po bramce bądź też nie. Zakład ów jest wyjątkowo często stosowany w meczach dwóch bardzo wyrównanych i ofensywnie grających drużyn. Wówczas niesłychanie prawdopodobne jest to, iż obie drużyny strzelą bramki a zdarzenie zakończy się wysokim rezultatem. Wybierając taki typ warto przemyśleć ostatnią formę strzelecką obydwu ekip i stwierdzić prawdopodobieństwo takiego zdarzenia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.