Surebety – czym są i na czym polegają?

Każdy młody gracz szuka pewnych typów, pewnego zysku a także małego ryzyka, typując atrakcyjne spotkania. Surebety to model zakładów, które dadzą ci pewny zysk i pewną wygraną z bookmakerem bez względu na końcowy wynik meczu.

Surebet to nic innego jak „zakład z pewnym zwycięstwem” Wyróżnia się on tym, iż przynajmniej w dwóch rozmaitych firmach bukmacherskich, kursy odbiegają od siebie w taki sposób, iż dzięki odmiennościom kursowym na konkretne mecze otrzymujesz pewność zwycięstwa niezależnie od wyniku typowanego wydarzenia. Wartość surebetu, określana jest w procentach a także wskazuje jaki zysk z zawieranych zakładów zostanie zdobyty.

Wzorzec surebetu na typ dwutorowy:
Rozgrywane jest spotkanie siatkówki, klient obstawia kupon na zwycięstwo w tym wydarzeniu. Kupon owy będzie wówczas z opcją dwóch rozstrzygnięć – wygraną jednej albo drugiej drużyny, bez możliwości remisu tzw. zakład dwutorowy. Bukmacherzy internetowi wystawiają przeważnie mocno podobne kursy na konkretne wydarzenie, jednak zazwyczaj w którejś firmie będzie przynajmniej nieznacznie większy kurs aniżeli w kolejnej firmie.

Kurs na zwycięstwo Brazylii = 1.30 (w firmie X)
Kurs na zwycięstwo Ukrainy = 4.80 (u firmy bukmacherskiej Y)

Sposób na obliczenie zysku z surebetów:
1) Zakład dwutorowy
A(%)=(1/(1/A+1/B))/A
B(%)=(1/(1/A+1/B))/B
2) Zakład trzytorowy
A(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/A
B(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/B
C(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/C

W powyższym przykładzie mamy zakład dwutorowy, dlatego też korzystamy ze wzoru 1).
A(%)=(1/(1/1.30+1/4.80))/A=0,7869=78,69% co przy 1000 zł = 786,90 zł a także zwycięstwu 1022,97 zł
B(%)=(1/(1/A+1/B))/B = 0,2131=21,31% co przy 1000 zł = 213,10 zł a także zwycięstwu 1022,88 zł

Pewny zysk zawierajac zakład w sumie na 1000 pln na dwa mecze wyniesie ok 23 złotych. Nie jest to ogromny zysk, jednak należy pamiętać, że przy wielokrotnie ogromniejszej kwocie pewny zysk będzie równomiernie większy.

Ile można wygrać na surebecie?
Jak już wspomnieliśmy procentowy zysk z takich typów nie jest duży. Maksymalne surebety sięgają ok. 10%, jednak niezmiernie rzadko udaje się zlokalizować takie zakłady. Należy jeszcze pamiętać o tym, że sporo firm zapewnia sobie prawo do odwołania kuponu w wypadku kiedy doszło do znacznej omyłki przy wystawieniu kursu na dane zdarzenie. Przy wybieraniu bukmacherów a także tworzeniu surebetów należałoby wówczas stwierdzić autentyczność danej firmy bukmacherskiej ale również uwagi na temat tego czy profesjonalni typujący mieli z daną firmą kłopoty.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.