Zakłady bukmacherskie w Polsce – gdzie typować?

Nowa ustawa hazardowa wywołująca kontrowersje weszła w życie. Komisja Europejska umorzyła postępowanie w sprawie zapisów ustawy. Oznacza to, iż ustawa hazardowa jest w pełni zgodna z prawem nie tylko lokalnym, ale dodatkowo unijnym.

Według ustawy, wszelkie podmioty oferujące stawianie zakładów sportowych wzajemnych zobowiązany jest do posiadania zezwolenia udzielanego od Ministerstwa Finansów. Typowanie u nielegalnych firm bukmacherskich, wiąże się z czynnościami karnymi.

Legalni bukmacherzy – czyli kto?

Na rodzimym rynku bukmacherskim online od dużej ilości lat funkcjonuje kilka kluczowych form zakładów bukmacherskich. Najczęściej, są to bukmacherzy stacjonarni, którzy prowadzą również działalność za pośrednictwem Do listy legalnych, zalicza się: Fortunę, STS (Star-Typ Sport), forBet, Totolotek zakłady bukmacherskie, eToto, Milenium zakłady bukmacherskie, LVBet, Totalbet i Superbet (licencja wydana dość niedawno).

Duża liczba zakładów bukmacherskich ogłasza chęć do uzyskania zezwolenia na polski rynek. Dość często mówi się o zainteresowaniu takich firm – bukmacherów jak Expekt, bwin oraz BetClic. Niestety, jednak większość rozmów powiązanych z potwierdzeniem zezwolenia. zostaje szybko zbanowane. Dlatego też ciężko ogłosić na jakim etapie znajdują się starania ale też jakie nadzieje na korzystne przeanalizowanie sprawy posiadają te internetowe podmioty.

Dlaczego rozgraniczono bukmacherów online?

Podmioty świadczące zakłady w Polsce, muszą odprowadzać podatek. To normalna kolej rzeczy, do której wszak nie odnosiły się zagraniczne internetowe firmy. Z tego tytułu, czerpały przychody (mniejsze koszty, większa liczba użytkowników). Uczciwość rynku internetowego naprawia w pewnym stopniu tzw. ustawa hazardowa 2017.

Każdy bukmacher internetowy oferujący zakłady sportowe, musi regularnie rozliczać się z państwem. Wszyscy bukmacherzy internetowi są w myśl ustawy równi, stąd też poprawiają się także szanse zarobku poszczególnych firm – bukmacherów. Wcześniej, nader często widziano sytuację, w jakiej zagraniczne zakłady (mające siedzibę na Malcie oraz Gibraltarze), czerpały z przychylnego tam prawa. Z tego tytułu, proponowano także wyraźniej korzystne kursy (niższa marża), co przyciągało skutecznie typerów.

Chociaż nowa ustawa nie jest wspaniała, można przyznać, że rozgranicza kwestie formalne, do niedawna będące niejasnymi. W niedalekiej przyszłości projekt ten powinien zostać nowelizowany, każdy bukmacher przebywający na terytorium Polski, ma obowiązek przestrzegać aktualnie przyjętej ustawy hazardowej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.