Formuła 1: GP z Kubicą – kiedy i gdzie oglądać?

Rozpoczęcie wyścigów Formuły 1 zbliża się wielkimi krokami. Nadciągające wyścigi grand prix powodują ogromniejsze emocje pośród Polskich kibiców Formuły 1 niż choćby w ubiegłych latach. Oczywiście powodem tak wielkiego zaangażowania wyścigami F1 jest powrót Roberta Kubicy jako głównego kierowcy. Kubica po długiej przerwie wróci do wyścigów F1 jako pierwszy kierowca teamu Williams.

Kubica w Formule 1

Nowinki o powrocie Polaka do Formuły 1 pojawiały się w portalach od dużej liczby tymczasem w obecnym roku wieści owe stały się prawdą. Jedyny polski kierowca w historii grand prix powróci na tor jako kluczowy kierowca teamu Williams zaś premierowy z Robertem Kubicą odbędzie się 17.03.

Polak został ogłoszony kierowcą drużyny Williamsa. Jest to brytyjska ekipa którego kierowcy od dawna sezonów biorą udział w grand prix Formuły 1. Od 2014 r bolidy Williamsa projektowane są na napędach Mercedesa. Powrót polskiego zawodnika został uroczyście zakomunikowany pod koniec 2018 r. Natychmiast po wydaniu wiadomości o tym, iż polski kierowca będzie ścigać się w roku 2019, oznajmiono również iż Polski Koncern Naftowy Orlen został sponsorem teamu Williams.

F1 jak oglądać F1 w TV sezon 2019?

Prawa telewizyjne do nadawania GP na terenie Polski dysponuje Eleven Sports. Jak już zostało oznajmione, kanał Eleven online będzie publikować wszystkie wyścigi F1, kwalifikacje a także treningi zaczynające każdy weekend z F1 na żywo. Komentatorzy Eleven Sports zadeklarowali również, że dostępne będzie również studio, dodatkowe programy publicystyczne, oraz artykuły dotyczące Roberta Kubicy, wyścigów i wszelkich materiałów związanych z F1.

Kanał Eleven Sports online można oglądać w pakietach wielu platform tv ale także live online. Stacje Eleven Sports udostępniane są u dwóch operatorów satelitarnych oraz wielu kablowych a ponadto za pośrednictwem kilku platform online dostępnych w sieci internet. Najpowszechniejszą z internetowych platform telewizyjnych jest serwis Player plus w którym za miesięczny dostęp do stacji Eleven Sports należy zapłacić 15 złotych. Po wykupieniu systemu, nabywca uzyskuje dostęp do wszystkich transmisji online jakie oferowane są na stacjach Eleven w tym jeszcze grand prix Formuły 1.

Formuła 1 sezon 2019

Sezon 2019 zainicjuje się w połowie marca wyścigiem w Australii. Pierwsze grand prix F1 zostało zaplanowane wyścig został zaplanowany na 17.03.2019 natomiast już dwa dni przed będziesz mógł obejrzeć treningi z udziałem wszelkich teamów F1, w tym jeszcze teamu Kubicy. W marcu i kwietniu na sympatyków F1 czekają wyścigi w Bahrajnie i Chinach. Pod koniec kwietnia Formuła 1 rozpocznie serię grand prix f1 w Europie, które potrwają aż do września 2019. W tym terminie seria Formuły 1 odwiedzi między innymi Francję, Niemcy, Włochy.

We wrześniu wyścigi Formuły 1 przeniosą się do Azji a wkrótce do Ameryki płn i Południowej. Sezon zamknie się 1. grudnia gp f1 Abu Zabi. W sumie w 2019 r rozplanowanych zostało dwadzieścia jeden wyścigów formuły 1.

Na sezon 2019 do startu zgłosiło się dziesięć drużyn, a każda ekipa reprezentowany będzie przez 2 pierwszych kierowców bolidów i dopuszczalnych kierowców bolidów rezerwowych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.