Zakłady bukmacherskie online – na czym polegają?

Zakład bukmacherski to inaczej mówiąc przeprowadzenie transakcji między obstawiającym typerem a bukmacherem, w której klient typuje dane spotkanie i przewiduje jego rezultat. Firma bukmacherska przyjmuje taki kupon natomiast po zakończeniu wydarzenia rozlicza go jako zwycięski, przegrany, lub w określonych przypadkach odda postawioną stawkę.

Od czego zależy wielkość wygrania pieniędzy?
Wysokość możliwej wygranej z określonego zakładu zdeterminowana jest od dwóch czynników – wielkości stawki, którą na poszczególny zakład wyznacza gracz, a dodatkowo wielkość kursu, który został ustalony na konkretne wydarzenie przez firmę bukmacherską. Stawkę zawsze wybiera gracz i to on rozstrzyga ile pieniędzy postawi na oddany kupon. Kurs natomiast jest subiektywnie definiowany przez określoną markę bukmacherską i stanowi część jej oferty. Bukmacherzy przeważnie posiadają wysoce podobne kursy na te same mecze, aczkolwiek różnice są zawsze, choćby niewielkie – co należy sprawdzać i wybierać takiego bukmachera, który podaje najogromniejszy kurs.

Zakład akumulacyjny
Jest to zakład w którym użytkownik typuje wiele zdarzeń równocześnie i aby wygrać, każde z nich muszą być trafione. Na takim kuponie kursy po jakich stawia się poszczególne spotkania mnoży się wszystkie po kolei. Jest to niezwykle popularny typ wśród młodych użytkowników, którzy stawiają bardzo niską kwotę typując dużo spotkań. Ewentualna wygrana jest wówczas bardzo duża, jednak prawdopodobieństwo wygranej zmniejsza się z każdym dodatkowym typowanym spotkaniem. Stawiając w tenże sposób należałoby zapoznać się z ocenami różnych innych graczy zaawansowanych, jacy opierają własne obserwacje a także przewidywania na forum bukmacherskie, dzięki czemu można dowiedzieć się o wielu ciekawostkach na temat poszczególnego spotkania oraz nie grać w ciemno. Wówczas zawierając np. dwa dobre typy, warto obstawić zakład akumulacyjny, ponieważ prawdopodobieństwo zyskania jest wysokie a i prawdopodobna wygrana może być znacznie interesująca.

Najpopularniejsze modele zawierania zakładów
Na rynku bookmakerów online, największe korporacje prześcigają się w tym jak dużo posiadają rodzajów i możliwości typowania typów. Występują lecz takie, jakie oferują wszystkie firmy gdyż są najpopularniejsze wśród graczy. Zaliczyć wolno do nich: zakład na rezultat końcowy (1X2 przy zdarzeniu trzytorowym, lub 12 przy zdarzeniu dwutorowym), zakład na ilość trafień w wydarzeniu (powyżej/poniżej pewnej liczby) czy handicap (klient określa czy dana kadra wygra np. różnicą przynajmniej 1,5 bramki).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.