Wysokość kursów i wielkość marży bukmachera

Jeśli jesteś początkującym typerem to na 100% zastanawia cię to w jaki sposób ustalane są kursy bukmacherskie które oferują legalni bukmacherzy na zakłady internetowe.

Od czego uzależniona jest wysokość wygranych środków?

Obstawiając zdarzenia sportowe klient stawia na określone zdarzenie – wybiera się stawkę czyli ilość pieniędzy za które stawia się dany zakład. Stawka mnożona jest przez kurs danego bukmachera, który określa sama firma. Kursy mogą być niskie na przykład 1.15 ale także wysokie np. 5.40. Te dwie wartości wpływają więc na potencjalne wygrane przez gracza.

Polecamy: Rozpocznij grę z darmowym zakładem i bonusem na start – sprawdź ranking bonusów powitalnych i odbierz swój kod promocyjny.

Prawdopodobieństwo trafienia kuponu

Znając kursy bukmachera na dany mecz wystawione przez firmę bukmacherską, można policzyć tak zwane prawdopodobieństwo wygranej. Zależność między tym prawdopodobieństwem przedstawia taki wzór:

1 / prawdopodobieństwo = kurs

Na przykład 1 / 0,5 = 2.00

Mając więc kursy od danego legalnego bukmachera, można policzyć prawdopodobieństwo dzieląc liczbę 1 przez określony kurs. Poniżej przykład:

1 / 1.25 = 0,80 (80%)

1 / 4.00 = 0,25 (25 %)

1 / 2.00 = 0,50 (50 %)

Marża bukmacherska

Gdy zsumuje się wyliczone prawdopodobieństwo trzech możliwych zakładów na jedno wydarzenie, ich suma wyniesie ponad 100%. Stało się to dlatego, że każdy bukmacher do wszystkich zakładów dolicza marżę. Jak łatwo się domyślić – im jest ona większa tym firma bukmacherska zrobi znacznie więcej. Dlatego bardzo istotne jest to, aby w trakcie wybierania bukmachera dokonać wyboru między innymi na bazie tego jak wysokie marże stosuje dany bukmacher.

Polecamy: Poznaj ofertę bukmachera Totolotek i rozpocznij grę z darmowym bonusem i zakładem bez ryzyka.

Wysokość marży bukmachera na różne typy zakładów sportowych

Istotną kwestią jest również to, że wysokość marży uzależniona jest od rodzaju oferowanego zakładu. Legalni bukmacherzy tacy jak Fortuna czy Totolotek, bardzo często oferując swoje kursy na mecze, oferują je z inną marżą w zależności od rodzaju zakładu. Z reguły największe marże dodawane są na zakłady 1X2, główne na piłkarskie mecze. Jest to za pewne uzależnione od tego, iż są to po prostu najpopularniejsze rodzaje zakładów wśród początkujących użytkowników- graczy. Co więcej – wysokość prawdopodobieństwa wygrania zakładu z trzema drogami wyboru, jest zawsze mniejsza niż w przypadku zakładów dwydrogowych.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.